Dariusz Kalinowski

funkcja:
Partner Zarządzający
Email:
dariusz.kalinowski@harvent.pl

Dariusz Kalinowski jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym Harvent Capital. Specjalizuje się w finansach, a w szczególności: rynkach kapitałowych, wycenach przedsiębiorstw oraz różnych formach finansowania dłużnego.

Przez ponad 15 lat pełnił funkcję członka zarządu Emperii , w tym ostatnie 6 lat prezesa zarządu Emperii oraz prezesa zarządu Stokrotki. Wcześniej zajmował kluczowe stanowiska menadżerskie w firmach sektora produkcji spożywczej oraz bankowości, gdzie związany był z rynkami kapitałowymi, finansowaniem dużych projektów inwestycyjnych, w tym aranżowaniem kredytów konsorcjalnych.

Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym i strategicznym przedsiębiorstwami. Przeprowadził wiele fuzji i przejęć, odpowiadając nie tylko za obszar finansowy tych transakcji, ale za pełną integrację operacyjną  połączonych/przejętych podmiotów. Dokonywał skomplikowanych operacji podziałów przedsiębiorstw, sprzedaży istotnych aktywów, emisji obligacji i akcji oraz pozyskiwania inwestora strategicznego. Jako członek zarządu Emperii, dobrze poznał realia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i zdobył zaufanie szerokiego grona inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Z wykształcenia Dariusz Kalinowski jest ekonomistą. Ukończył Uniwersytet Szczeciński, i zdobył tytuł MBA na EU Business School w Szwajcarii.

Siedziba główna

Adres: Mokotowska 4/6,
00-641 Warszawa

E-mail: info@harvent.pl

Telefon: +48 502 004 004

Skontaktuj się z nami