Artur Kawa

Department:
Partner Zarządzający
Email:
artur.kawa@harvent.pl

Artur Kawa jest współzałożycielem Harvent Capital i Partnerem Zarządzającym.

Swoją biznesową przygodę rozpoczął 15 czerwca 1990 roku od handlu hurtowego artykułami spożywczymi. Potem pojawiły się supermarkety, działalność developerska i zarządzanie nieruchomościami oraz IT. Przez lata konsekwentnie rozwijał Emperię, zapraszając do niej kolejnych wspólników, a potem akcjonariuszy.

W 2002 roku wspólnie z Funduszem Enterprise Investors doprowadził do upublicznienia akcji Emperii na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2006 roku zrealizował największą fuzję w branży hurtowej z białostocka spółką BOS.

W 2011 roku Emperia sprzedała Eurocashowi swoją dystrybucyjną część działalności, koncentrując się na rozwoju supermarketów Stokrotka i IT.

W 2018 roku Emperia znalazła nowego inwestora – litewską grupę handlową Maxima, która nabyła w publicznym wezwaniu na identycznych warunkach dla wszystkich akcjonariuszy 100 % akcji spółki.

Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej oraz programu Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota.

Artur Kawa przez lata zdobył nie tylko olbrzymie doświadczenie biznesowe, ale i reputację etycznego przedsiębiorcy. Potrafi jak mało kto przyciągać do siebie utalentowanych menedżerów i współpracowników. Ma także umiejętność zjednywania sobie partnerów i wspólników, którzy powierzając mu odpowiedzialność za swoje pieniądze obdarzają go przy tym pełnym zaufaniem.

Siedziba główna

Adres: Mokotowska 4/6,
00-641 Warszawa

E-mail: info@harvent.pl

Telefon: +48 502 004 004

Skontaktuj się z nami